Wydarzenia | Przedszkole

ROK SZKOLNY 2021/2022

2.12.2021r. – Spotkanie ze Św. Mikołajem 

We czeastek w naszym przeszkoły miał i miejsce niezwykle wydarzenie. Odwiedził Nas Św. Mikołaj. Dzieci obejrzały przedstawienia, a następnie każda z grup zaśpiewała dla Gościa specjalnie przygotowaną na tę okazje piosenkę. Przedszkolaki zostały obdarowana przez Św. Mikołaja paczkami z prezentami. 

26.11.2021- Andrzejki

Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach andrzejkowych. Główną atrakcją było lanie wosku przez klucz. Dzieci brały udział w różnych zabawach, każdy miał możliwość sprawdzić jaka wspaniała przyszłość go czeka, jaką może mieć prace lub wylosował imię swojej sympatii.  Przedszkolaki składały andrzejkowe puzzle, oglądały prezentacje multimedialną nt.  Andrzejek. Dzień upłynął magicznie. 

23.11.2021, 25.11.2021- Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

We wtorek przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Przedszkole odwiedził duży Pluszowy Miś razem z firmą Kreatywni Animatorzy. Dzieci mogły  przybić piątke misiowi, potańczyć z nim oraz zrobić sobie zdjęcie. Cała akcja przebiegała pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. We czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w misiowych zabawach, wykonywały misiowe prace plastyczne. 

 

18.11.2021 – Dzień Czystego Powietrza

14 listopada obchodzony byl Dzien Czystego Powoetrza. W zwiazku z tym Gmina Myślenice w ramach realizowanego projektu "LIFE Malopolska w zdrowej atmosferze" zakupila dostep do nagrania spektakl pt. "Skrzydlaty odlot". Nasze przedszkolaki obejrzaly występ w wykonaniu Teatru Kultureska oraz wzięły też udział w zajęciach ekologicznych przeprowadzonych w przedszkolu.  

10.11.2021 – Obchody Narodowego Świeta Niepodległości

10 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Świeto Niepodległości. W każdym z oddziałów dzieci brały udział w zajęciach o  charakterze  patriotycznym, a o godz. 11.11 zaśpiewały Hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".

 

05.11.2021 – „Bezpieczne zachowania”spotkanie z funkcjonariuszem

KPP w Myślenicach

Sierżant sztabowy Sebastian Kruk asystent do spraw nieletnich i patologii przeprowadził w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latki oraz 5 i 6 latki zajęcia profilaktyczne pt. „Bezpieczne zachowania”. Obejmowały one następujące zagadnienia: bezpieczne poruszanie się po chodniku i ulicy, w tym prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych, a także stosowanie w garderobie elementów odblaskowych; bezpieczną podróż samochodem – właściwe zachowanie dziecka – pasażera; kontakt z nieznajomym; korzystanie z numerów alarmowych. Przedszkolaki obejrzały również film edukacyjny oraz miały możliwość zadawania pytań. Spotkanie było podsumowaniem tygodniowej pracy w oddziałach związanej z tematyką bezpieczeństwa.

18.10.2021 – Pasowanie dzieci 6 letnich z oddziału III

Dziś pasowanie na Przedszkolaka – „Pszczółkę” – Starszaka !!!

Tymi słowami: Natalka B., Sławek D., Emilka H., Nikola Ka., Nikola Ku., Dawid N., Błażej S., Łucja S., Piotr S. oraz Franciszek Ś. rozpoczęli program artystyczny, na który zaproszono rodziców oraz pracowników przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczno – wokalne. Szczególnie bliski okazał się im wiersz Stanisława Bełzy pt.„Katechizm polskiego dziecka”, a zatańczony w parach walczyk na pożegnanie zebrał gromkie brawa. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności również w języku angielskim wygłaszając rymowankę pt. „Hello”, a także śpiewając i pokazując do piosenki „Action song”. Pani Dyrektor Monika Tula dokonała ważnej ceremonii – pasowania 6 letnich dzieci z oddziału III na Starszaków Przedszkola Samorządowego nr 2 w Myślenicach. Dzieci otrzymały tego wyjątkowego dla nich dnia kubeczki z logiem przedszkola, słodką niespodziankę i śliczne ołówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.heartsmiley

 

11.10.2021r. Dzień drzewa- Arbor Day!

W poniedziałek przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Drzewa po angielsku – ARBOR DAY. Uczestniczyły w zabawach tematycznych: "Imagne You are tree", "Falling leaves". Dzieci wspólnie wykonały drzewo na plakacie i nauczyły się nazywać jego cześci w języku angielskim. Przedszkolaki rozpoznawały części drzewa na żywym okazie. Dzięki uprzejmości Państwa Hudaszków, którzy podarowali nam Tulipanowca, dzieci mogły go posadzić w ogrodzie przedszkolnym. W ten sposób wzięliśmy udział w 19. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem – Dla przyrody! 

 

28.09.2021  i 29.09.2021r. – Wycieczka do sadu- Gospodarstwa Sadowniczego Hudaszek w Polance!

We wtorek i środę przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do sadu, ale nie takiego zwykłego. Było to Gospodarstwo Sadownicze. Dzieci miały okazję zwiedzić pomieszczenia, w których przechowywane są jabłka, sprawdziły jaka duża jest chłodnia na owoce, mogły zważyć się w mniejszych grupach na dużej wadze. Następnie spacerowały po sadzie, obserwowały tam pracę sadowników oraz samodzielnie zrywały jabłka i je degustowały. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni do przedszkola. Właścicielom – Rodzinie Hudaszek serdecznie dziękujemy za możliwość pobytu w ich gospodarstwie.

20.09.2021 – Dzień Przedszkolaka! 

20 września wszystkie Przedszkolaki obchodzą  swoje święto- Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w naszym przedszkolu było wesoło, głośno i kolorowo. Dzieci wraz z Panią Magdaleną Ścibor wspólnie tańczyły, uczestniczyły w ciekawych zabawach. Nawet nauczyciele i pracownicy mogli poczuć się jak przedszkolaki i wzięli udział w zabawach. Na zakończenie animacji dzieci otrzymały świeży popcorn i mogły sie nim delektować. Ten dzień był bardzo wyjątkowy, wszyscy świętowali go od rana, aż do popołudnia. Wychodząc do domu, każdy Przedszkolak zabrał ze sobą drobny upominek.

15.09.2021 – Dzień kropki! 

Co roku, 15 września, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, odkrywania swoich mocnych stron, wiary we własne możliwości, odwagi w ich realizacji i – oczywiście zabawy. W naszym przedszkolu pierwszy raz obchodziliśmy ten dzień. Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Ścibor, która pożyczyła nam książkę Petera Reynoldsa pt. „The Dot”, dzieci mogły poznać historię pewnej dziewczynki, która przyczyniła się do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Przedszkolaki brały udział w różnych grach i zabawach. Wspólnie robiły tęczę z małych kropek- w postaci lentylków.  Bawiły sie małymi i dużymi kropkami. Każde dziecko miało możliwość zrobienia zdjęcia w "Budce z kropkami" i uwiecznienia tego dnia!

30.08.2021 – Dzień otwarty! 

W procesie adaptacyjnym ważne jest, aby dzieci poznały miejsce oraz osoby, z którymi będą przebywać. Dlatego w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień otwarty dla dzieci, które pierwszy raz miały przestąpić progi przedszkola. Wydarzenie to miało miejsce 30.08.2021r.

Dla wszystkich uczestników było to wielkie przeżycie. Przyszłe przedszkolaki mogły zwiedzić salę, bawiły się zabawkami, poznały Panie, otrzymały swój znaczek i przykleiły go w sali, sprawdziły gdzie mają swoje krzesełko i poznały swoich nowych kolegów i koleżanki. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu dzieci będą mogły lepiej przejść okres adaptacyjny.