Wydarzenia | Przedszkole

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

11.10.2021r. Dzień drzewa- Arbor Day!

W poniedziałek przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Drzewa po angielsku – ARBOR DAY. Uczestniczyły w zabawach tematycznych: "Imagne You are tree", "Falling leaves". Dzieci wspólnie wykonały drzewo na plakacie i nauczyły się nazywać jego cześci w języku angielskim. Przedszkolaki rozpoznawały części drzewa na żywym okazie. Dzięki uprzejmości Państwa Hudaszków, którzy podarowali nam Tulipanowca, dzieci mogły go posadzić w ogrodzie przedszkolnym. W ten sposób wzięliśmy udział w 19. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem – Dla przyrody! 

 

28.09.2021  i 29.09.2021r. – Wycieczka do sadu- Gospodarstwa Sadowniczego Hudaszek w Polance!

We wtorek i środę przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do sadu, ale nie takiego zwykłego. Było to Gospodarstwo Sadownicze. Dzieci miały okazję zwiedzić pomieszczenia, w których przechowywane są jabłka, sprawdziły jaka duża jest chłodnia na owoce, mogły zważyć się w mniejszych grupach na dużej wadze. Następnie spacerowały po sadzie, obserwowały tam pracę sadowników oraz samodzielnie zrywały jabłka i je degustowały. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni do przedszkola. Właścicielom – Rodzinie Hudaszek serdecznie dziękujemy za możliwość pobytu w ich gospodarstwie.

20.09.2021 – Dzień Przedszkolaka! 

20 września wszystkie Przedszkolaki obchodzą  swoje święto- Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w naszym przedszkolu było wesoło, głośno i kolorowo. Dzieci wraz z Panią Magdaleną Ścibor wspólnie tańczyły, uczestniczyły w ciekawych zabawach. Nawet nauczyciele i pracownicy mogli poczuć się jak przedszkolaki i wzięli udział w zabawach. Na zakończenie animacji dzieci otrzymały świeży popcorn i mogły sie nim delektować. Ten dzień był bardzo wyjątkowy, wszyscy świętowali go od rana, aż do popołudnia. Wychodząc do domu, każdy Przedszkolak zabrał ze sobą drobny upominek.

15.09.2021 – Dzień kropki! 

Co roku, 15 września, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, odkrywania swoich mocnych stron, wiary we własne możliwości, odwagi w ich realizacji i – oczywiście zabawy. W naszym przedszkolu pierwszy raz obchodziliśmy ten dzień. Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Ścibor, która pożyczyła nam książkę Petera Reynoldsa pt. „The Dot”, dzieci mogły poznać historię pewnej dziewczynki, która przyczyniła się do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Przedszkolaki brały udział w różnych grach i zabawach. Wspólnie robiły tęczę z małych kropek- w postaci lentylków.  Bawiły sie małymi i dużymi kropkami. Każde dziecko miało możliwość zrobienia zdjęcia w "Budce z kropkami" i uwiecznienia tego dnia!

30.08.2021 – Dzień otwarty! 

W procesie adaptacyjnym ważne jest, aby dzieci poznały miejsce oraz osoby, z którymi będą przebywać. Dlatego w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień otwarty dla dzieci, które pierwszy raz miały przestąpić progi przedszkola. Wydarzenie to miało miejsce 30.08.2021r.

Dla wszystkich uczestników było to wielkie przeżycie. Przyszłe przedszkolaki mogły zwiedzić salę, bawiły się zabawkami, poznały Panie, otrzymały swój znaczek i przykleiły go w sali, sprawdziły gdzie mają swoje krzesełko i poznały swoich nowych kolegów i koleżanki. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu dzieci będą mogły lepiej przejść okres adaptacyjny.